See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunövergripande IT-stöd för rehabilitering
Beskrivning: Göteborgs Stads (Stadens) rehabiliteringsprocess syftar till att stötta ett systematiskt och enhetligt arbeta för att medarbetaren ska bibehålla eller återfå arbetsförmåga så snart som möjligt. Staden har en gemensam process för rehabilitering. Tjänsten Stöd i arbetet med rehabilitering består idag bland annat av ett IT-stöd som tillhandahålls av Förvaltningen Intraservice (Intraservice). Intraservice nuvarande avtal är på väg att löpa ut och behöver därmed konkurrensutsättas genom denna upphandling.
Intern identifierare: 0217/24
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandling av Kommunövergripande IT-stöd för rehabilitering
Intern identifierare: 1613468
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Beskrivning: Krav och utvärdering av pris och kvalitet
Intern identifierare: 1646391