172111-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorietjänster – Laboratorietjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLaboratorietjänster
BeskrivningUppdraget omfattar hämtning, leverans och transport av det samlade behovet av mikrobiologiska- och kemiska analyser av dricksvatten, avloppsvatten, recipientvatten, badvatten, sediment, slam samt livsmedel för kommuner och kommunala bolag i Västerbotten och Ångermanland. Även andra prover och analyser kan förekomma än vad som framgår i bilaga Priser 22177.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71900000 Laboratorietjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:78873:Lot:1