172120-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Härnösand: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänster för utveckling av webbaserade läromedel.
Referensnummer: 2 STO-2017/102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
SPSM:s läromedelsavdelning är i behov av utvecklare för framtagande av kommande webbaserade läromedel och söker därför erfarna webbutvecklare med kompetens inom kvalitativ webbutveckling och med vana att arbeta agilt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48190000 Programvara för undervisning, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen