17213-2019 - ResultatSverige-Umeå: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster turism Region Västerbotten
Referensnummer: 18176
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett turismprojekt med fokus hållbarhet och kvalitet där det behövs konsulter som kan hjälpa turismföretag i Västerbotten med sin utveckling. Det kan röra sig om produktutveckling, paketering, exportkunskaper, design, affärsutveckling, digitalisering, hållbarhet m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1 Produkt
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område 2 Marknad
Del nr: 2
Område 3 Hållbarhet
Del nr: 3