Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Portionsförpackningar
Referensnummer: KSN-2018-2139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15897300 Matpaket
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande leverans av Papper och plastvaror för successiva uttag under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15897300 Matpaket, 19500000 Gummi- och plastmaterial, 19520000 Plastprodukter, 44618100 Lätta förpackningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen