172220-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Installation av larmsystem och antenner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service- och komplettering av säkerhetssystem
Referensnummer: EUI 17 058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsinbjudan.
Välkommen att lämna anbud i Göteborgs universitets upphandling av Service- och komplettering av säkerhetssystem.
Antal leverantörer.
Upphandlingen är uppdelad på två delområden, ett för säkerhetssystem Vanderbilt Omnis(Omnis) och ett för Pacom Unison(Unison). Anbud kan lämnas på hela uppdraget eller enbart på ett av behovsområdena.
Avtal kommer att tecknas med erforderligt antal leverantörer för att täcka in köparens totala behov d.v.s. Omnis och Unison samt övriga mindre system som köparen använder.
Ovanstående förutsätter att det finns tillräckligt antal anbud som uppfyller ställda krav i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen