172236-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Enköping: Säkerhetstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: TF2021/1117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande bevakningstjänster som ett funktionsuppdrag innehållande rondering, stationär bevakning, parkeringsövervakning på tomtmark och allmän plats, störnings- och fastighetsjour, larmutryckningar m.m.
Mer detaljerade uppgifter framgår av kravspecifikationen.
Bakgrund och omfattning
Upphandling gällande bevakningstjänster som ett funktionsuppdrag innehållande rondering, stationär bevakning, parkeringsövervakning på tomtmark och allmän plats, störnings- och fastighetsjour, larmutryckningar m.m.Mer detaljerade uppgifter framgår av kravspecifikationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen