2. Förfarande
Förfarande
Titel: Västra folkskolan & Vildrosen Eskilstuna. Om- och tillbyggnad
Beskrivning: Ombyggnation av fastigheterna Vildrosen 1 & 6 och Västra Folkskolan 1. Västra Folkskolan BTA ombyggnad: 4 665 m² BTA tillbyggnad: 113 m² Vildrosen BTA ombyggnad: 5 866 m² BTA tillbyggnad: 66 m²
Föregående meddelande: 123456-2021
Intern identifierare: 21/33
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000