172246-2018 - ResultatSverige-Värnamo: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster Finnvedsbostäder
Referensnummer: UHN.2017.148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Finnvedsbostäders inbjuder till anbudsgivning för städning av trapphus, korridorer källare, förråd och tvättstugor.
Entreprenaden omfattar städning med tillhörande arbetsuppgifter i de utrymmen och områden som är uppräknade i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen