172251-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Inventering och mindre åtgärder av brandcellsgränser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInventering och mindre åtgärder av brandcellsgränser
BeskrivningUpphandlingen syftar till att teckna avtal med en leverantör för inventering av allmänna brandcellsgränser inkl. mindre åtgärder av brister samt upprättande av underlag och kostnadsbedömning för prioritering av åtgärder av ej åtgärdade anmärkningar i stadsfastighetsförvaltningens fastigheter förtecknade i objektlista. Inga volymer garanteras.
Intern identifierareSFF-2025-00289
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000