172267-2026 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Elektrofysiologi och ablation
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelElektrofysiologi och ablation
BeskrivningElektrofysiologi och ablation Denna upphandling omfattar utrustning och produkter för att behandla patienters hjärtrytmrubbningar, så som förmaksflimmer, supraventrikulära takykardier, och ventrikulära arytmier genom att bränna eller frysa bort banor i hjärtat . Ingreppen görs på ett interventionslab/hjärtlab.
Intern identifierareRS 2025-01768
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000