172298-2018 - ResultatSverige-Uppsala: Installation (utom programvara)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Automation
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51000000 Installation (utom programvara)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för tjänster inom processautomation i vattenförsörjningssektorn.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
51000000 Installation (utom programvara), 65000000 El-, vatten- och energiverk, 65100000 Vattendistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen