172366-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Vägutrustning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafikavstängningar
Referensnummer: MSVAB-2020-00129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34920000 Vägutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Handhavande, hyra och inköp av trafikavstängningsmaterial för bolag inom Stadsbacken och Sundsvalls Kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34920000 Vägutrustning, 34923000 Vägtrafikledningsutrustning, 34928000 Vägtillbehör, 34970000 Trafikregleringssystem, 63712000 Kringtjänster för vägtransporter, 63712700 Trafikkontroll, 71322500 Teknisk konstruktion av trafikanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen