172414-2018 - ÄndringSverige-Halmstad: Konsulttjänster för upphandling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: HFAB 2018/0150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att knyta en leverantör som kan erbjuda kvalificerade upphandlingskonsulter till HFAB, som komplement till HFABs egen upphandlingsverksamhet. Konsulterna är aktuella att ta in för uppdrag vid arbetstoppar eller vid behov av specialistkompetens.