172430-2017 - ResultatSverige-Härnösand: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvårdstjänster till Kriminalvårdens regionkontor, frivård samt personalutbildningscenter i Härnösand.
Referensnummer: 2017-2275
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvårdstjänster till regionkontoret, frivården och personalutbildningscenter i Härnösand.
Information om upphandlingen:
Beskrivning av upphandling:
Kriminalvården inbjuder till anbudgivning avseende lokalvårdstjänster till regionkontoret, frivården och personalutbildningscenter i Härnösand.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen