2. Förfarande
Förfarande
Titel: Instrument för multiplexa analyser vid vävnadstypning
Beskrivning: Vävnadstypningslaboratoriet avser att köpa ett instrument som på ett mångsidigt sätt detekterar HLA antikroppar och deras intensitet. Tekniken med fluoroscerande mikrokulor används redan på laboratoriet och vi avser för detta inköp att satsa på ett kraftfullare instrument med möjlighet att analysera upp till 500 analyter och 3D-presentation.
Intern identifierare: UPPH2026-00082
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Avser köp av ett (1) Instrument för multiplexa analyser vid vävnadstypning. Därtill ska finnas möjlighet via option köpa ytterligare ett instrument och serviceavtal.
Intern identifierare: 1876908-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Kravspecifikation
Beskrivning: Avser köp av ett (1) Instrument för multiplexa analyser vid vävnadstypning och en avtalstid om fyra (4) år på förbrukning av reagens till det. Därtill ska finnas möjlighet via option köpa ytterligare ett instrument och serviceavtal.
Intern identifierare: 1876909-1