Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal möbelsnickeritjänster
Referensnummer: KUL 2023/183
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45421150 Montering av snickerier, ej i metall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar möblesnickeritjänster. Med möbelsnickeritjänst avses i detta upphandlingsdokument en mängd olika arbeten i offentliga och publika lokaler som inte går att hänföra till leverans av standardmöbler. Det innefattar bland annat hyllsystem, bänkar anpassade för elektroniska produkter, inredningselement och dekorativa detaljer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten, 45421150 Montering av snickerier, ej i metall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen