172529-2020 - ResultatSverige-Uddevalla: Underhåll och reparation av kontorsmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skrivare som tjänst
Referensnummer: KS 2019/00757
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun har idag ca 300 multifunktionsskrivare utplacerade på ett flertal olika ställen i Uddevalla kommun. Vi upphandlar nu ett nytt ramavtal för skrivare som tjänst.
De tjänster som efterfrågas avser leverans och installation av utrustning samt underhåll, uppföljning och avveckling. Tjänsten ska finansieras genom maskin, service- och utskriftskostnader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen