172540-2022 - ResultatSverige-Skellefteå: Elektrisk utrustning och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Linje och kabelskåpmaterial
Referensnummer: UH/22/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Om Skellefteå Kraft
Skellefteå Kraft är en av Sveriges största kraftproducenter med produktion av vind- och vattenkraft, värme och bioenergi. Vårt mål är ett Sverige som drivs av 100 % förnybar energi. Därför säljer vi bara 100 % förnybar kraft, och satsar så mycket vi orkar på investeringar och forskning.
OMFATTNING
Skellefteå Kraft AB inbjuder till anbudsgivning gällande Linje och kabelskåpmaterial, med diarienummer UH/22/8, enligt nedanstående instruktioner. och bifogade handlingar.
Linje och kabelskåpmaterial för löpande avrop under avtalsperioden.
Avtalet gäller beställarens behov av material enligt Prisbilagan samt möjlighet att beställa övrigt material enligt nettopriser på av anbudsgivaren bifogad digital prislista. Prisbilagans angivna materialvolym är en prognos som kan både över- och underskridas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31681410 Elmateriel, 31682000 Elektricitetsmateriel, 44211200 Elskåp, 44320000 Kabel och tillhörande produkter, 44322300 Kabelrör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen