Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datatillbehör inklusive toner
Referensnummer: KS 2019-25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun upphandlar ramavtal för datatillbehör inklusive toner. Avsikten är att teckna avtal med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30232000 Kringutrustning, 30233000 Lagringsmedier och läsenheter, 30236000 Diverse datautrustning, 30237100 Delar till datorer, 30237130 Datakort, 30237270 Datorväskor, 30237300 Datormateriel, 30237400 Tillbehör för datainmatning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen