172595-2020 - ResultatSverige-Luleå: Databastjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Juridisk Rättsdatabas
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av juridisk rättsdatabas för att möta Luleå kommuns behov, uppdelat i delområden för jurister och handläggare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72320000 Databastjänster, 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av juridisk rättsdatabas för att möta Luleå kommuns behov.