172604-2020 - ResultatSverige-Växjö: Tandläkarvård och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandtekniska tjänster
Referensnummer: 18RGK1888
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tandtekniska tjänster omfattande fyra produktområden; Fast protetik, Avtagbar protetik, Implantatprotetik och Ortodonti.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 85131000 Tandläkarvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen