172646-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Sundbyberg: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för stödisolatorer/ Framework agreement post insulators
Referensnummer: Svk 2023/894
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för leverans av stödisolatorer. Framework agreement regarding post insulators
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44111500 Isolatorer och isolationsarmatur, 44111510 Isolatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalets beräknade takvolym är 30 000 000 SEK under den totala avtalsperioden inklusive förlängningsoptioner. The framework agreement calculated volume is 30 000 000 SEK.