172690-2022 - ResultatSverige-Bromma: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Friskvård och livsstilstester
Referensnummer: 21MB1955
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar SVOA´s behov av proaktivt hälsoarbete på både individnivå, gruppnivå och organisationsnivå.
SVOA strävar efter att vara en arbetsgivare som underlättar för sina medarbetare att göra hälsosamma val och arbetar aktivt med både förebyggande och hälsofrämjande aktiviteter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen