172718-2026 - Resultat
Sverige – Generatorer – Mobila reservkraftverk
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMobila reservkraftverk
BeskrivningUpphandlingen avser ett engångsköp av fyra (4) stycken nyckelfärdiga mobila reservkraftaggregat på 100 kVA. Reservkraftverken ska vara fabriksnya.
Intern identifierareKS 2025-295
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31120000 Generatorer
Ytterligare klassificering (cpv): 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 31121000 Generatoraggregat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllmänna krav
BeskrivningUpphandlingen avser ett engångsköp av fyra (4) stycken nyckelfärdiga mobila reservkraftaggregat på 100 kVA. Reservkraftverken ska vara fabriksnya
Intern identifierare1834619-0
Ytterligare klassificering (cpv): 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation
Intern identifierare1834620-1
Ytterligare klassificering (cpv): 31121000 Generatoraggregat