172727-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Byggnadsmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av trä- och byggvaror region Stockholm
Referensnummer: 2022-20422
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården inbjuder leverantörer att lämna in anbudsansökan avseende upphandling av ramavtal för trä- och byggvaror till arbetsdriften i region Stockholm, (företrädesvis till anstalterna Asptuna, Beateberg, Norrtälje, Storboda och Svartsjö).
Avrop görs genom förnyade konkurrensutsättningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03419100 Virkesvaror, 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen