2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leverans av styrutrustning till signal- och växelanläggningar i spårvägsbanan
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att sluta ramavtal för avrop av styrutrustning till signal- och växelanläggningar i spårvägsbanan. Utrustningen är avsedd att monteras i skåp, på apparatplåt eller fristående stativ.
Intern identifierare: SMF-2023-07760
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34940000 Järnvägsmateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 34632200 Elektrisk signalutrustning för järnväg, 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar, 34942000 Signalutrustning, 34946200 Tillbehör för järnvägsspår
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000