See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkitekttjänster
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att täcka LiU:s behov av arkitekttjänster. Uppdraget omfattar lär- och studiemiljöer, forsknings- och laborationsmiljöer, arbetsplatser samt utemiljöer. Kommande uppdrag kan gälla både stora och små projekt för om- och/eller tillbyggnad samt omdisponering av befintliga lokaler. Uppdragen kan också innefatta tidiga tekniska och kostnadsmässiga bedömningar för beslutsunderlag. Uppdragen innebär ofta scenarier för inplacering av verksamhet och illustrationer av tänkbara lösningar.
Intern identifierare: LiU-2023-03921
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandling arkitekttjänster