See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bevakningstjänster
Beskrivning: Upphandlande myndighet inbjuder er härmed att inkomma med anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Ramavtalet omfattar bevakningstjänster för Beställarens fastigheter och lokaler i Västerbottens län.
Förfarandets viktigaste kännetecken: Leverantör(er) antas i ett steg. Upphandlande myndighet kan komma att inleda förhandling med kvalificerade anbudsgivare.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde A: Umeå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102093:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde B: Skellefteå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102093:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde C: Lycksele
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102093:Lot:3