See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Timmerbilar till SG/Södra Viken
Beskrivning: Upphandlingen avser leasing av 2 timmerbilar/läsår för att bedriva utbildning på Sunne Gymnasieskola Södra Viken med start hösten 2025 (ca 9 månader = läsår). Vid läsårets slut återlämnas lastbilen och vid nästa läsårs början påbörjas ny leasingperiod av nytt fordon. Avtalet sträcker sig över 4 läsår (=ca 36 månader). Option att på samma villkor leasa ytterligare fordon till undervisningen, exempelvis ytterligare timmerbil, lastväxlarfordon eller fordon för godstransporter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 16000000 Jordbruksmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92510:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon