2. Förfarande
Förfarande
Titel: OVK besiktningar
Beskrivning: Upphandlande myndigheter äger och disponerar ventilationsanläggningar som regelbundet skall besiktigas och ev efterbesiktigas enligt Boverkets regelsamling för OVK 2012. Fastigheterna som ska kontrolleras tillhör i huvudsak grupperna skolor, förskolor, sport- och förvaltningsbyggnader.
Intern identifierare: 25/81
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Enligt UHD
Intern identifierare: 1807388-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: OVK besiktning
Beskrivning: Enl. UHD
Intern identifierare: 1807628-1