172937-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fordon utan förare – Inhyrning av entreprenadmaskiner utan förare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInhyrning av entreprenadmaskiner utan förare
BeskrivningUpphandlingen avser inhyrning av fabriksnya entreprenadmaskiner utan förare att användas för utförande av uppdrag i huvudsak på Filborna Återvinningsanläggning i Helsingborg men även på NSR:s övriga anläggningar i nordvästra Skåne.
Intern identifierare24/0333
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42415310 Fordon utan förare
Ytterligare klassificering (cpv): 34144710 Hjullastare, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000