17300-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Svanabyn-Lavsjö, Produktion
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Svanabyn-Lavsjö, Produktion
Beskrivning: Utförandeentreprenad med fast pris (Ingen MF). 13,2 km lång sträcka på delar av väg 923 och 925 genom Svanabyn och fram till korsningen mot Lavsjö. Åtgärderna innefattar bl.a. trumbyte, dikning, blockrivning, utskiftning, stål armering, förstärkningslager, bärlager och Mjog.
Intern identifierare: KOM-408669
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Svanabyn-Lavsjö, Produktion