Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MBK tjänster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Åstorps kommun behöver tillgodose sitt behov av aktuella underlag i plan- och bygglovsprocessen m.m. i form av MBK tjänster. Karthantering och ajourhålla densamma.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71353000 Markmätningar, 71354000 Kartframställning, 71355000 Mätningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen