173021-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning Melleruds kommun 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning Melleruds kommun 2024
BeskrivningSnöröjning, halkbekämpning och snöbortforsling under vinterperioden på allmän platsmark inom Melleruds kommuns ytterområden, det vill säga Sunnanå, Åsensbruk/Bränna/Håverud, Dals-Rostock, Dalskog samt Åsebro/Erikstad. Anbud är delat på respektive delområde.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde Sunnanå
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94818:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativenavtalstid 2 år med 2 optioner 1+1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde Åsensbruk/Bränna/Håverud
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94818:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde Dals-Rostock
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94818:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde Åsebro/Erikstad
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94818:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelDelområde Dalskog
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94818:Lot:5