173096-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsinstallationsarbeten – Avtal ombyggnation av 25 hissar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvtal ombyggnation av 25 hissar
BeskrivningBeställaren avser att teckna avtal för att på totalentreprenad utföra ombyggnation av hissar inom Beställarens fastighetsbestånd. Upphandlingen omfattar ombyggnation av 25 hissar. Upphandlingen är uppdelad i sju avtalsområden.
Intern identifierare24/7
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000