2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slamtömning/spolning
Beskrivning: Uppdraget omfattar arbeten till två av Beställarens affärsområden, Återvinning (ÅV) och Vatten och Avlopp (VA) i Strängnäs och Eskilstuna kommun. Tömning av slam från enskilda avloppsanläggningar, tömning av fettavskiljare ,hämtning av fosforfällor, högtrycksspolning, slamsugning, rotskärning och Tv-inspektion vid VA anläggning/nät
Intern identifierare: UH 24-11
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90470000 Rensning av avlopp
Ytterligare klassificering (cpv): 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: MASTERMALL NY
Beskrivning: Uppdraget omfattar arbeten till två av Beställarens affärsområden, Återvinning (ÅV) och Vatten och Avlopp (VA) i Strängnäs och Eskilstuna kommun. Upphandlingen avser kompletterande behov av nedanstående tjänster och omfattar de arbeten som inte utförs i egen regi: Område A- ÅV, Tömning av slam från enskilda avloppsanläggningar Område B- ÅV, Tömning av fettavskiljare Område C- ÅV, Hämtning av fosforfällor Område D- VA, Högtrycksspolning, slamsugning, rotskärning och Tv-inspektion vid VA-anläggning/nät
Huvudklassificering (cpv): 90420000 Rening av avloppsvatten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mervärdesmodell (1)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generella krav (1)