173128-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödboende för vuxna personer med beroendeproblematik
Referensnummer: Ks26 2022-109 / SON 2022-899
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser driftentreprenad av stödboende för personer med missbruks- eller beroendeproblem på följande adresser i Linköping.
- Götgatan 38
- Valhallagatan 38
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 66 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
28 bostäder/platser.