2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenadmaskiner och anläggningsfordon i Finspångs kommun
Beskrivning: Avtalet avser resurser/enheter till drift- och anläggningsarbete när beställarens egna resurser inte räcker till eller när beställaren inte själv förfogar över upphandlad resurstyp. Entreprenören skall kunna tillhandahålla flera resurser per post i tim- och áprislistan. I entreprenaden ingår även sprängningsarbeten och vibrationsmätning.
Intern identifierare: 6056
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 45112000 Grävning och schaktning, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000