See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetskonsulter
Beskrivning: Sundsvalls kommun med tillhörande bolag upphandlar ramavtal avseende Verksamhetskonsulter. De konsultområden som upphandlas är: Strategiutvecklingskonsult, Omvärldsanalyser, Ledarskapsutvecklare, Projektledare/förstudieledare, Affärsarkitekt/ledningsstöd, Controller, Kvalitets- och miljöstyrning av verksamhet, Analyskonsulter, HR-specialist arbetsrätt, HR-utredare, Ledarskapscoach, Testledare och Ekonom. Upphandlingen omfattar konsulter som kan stötta kommunkoncernen på strategisk, taktisk och operativ nivå i organisationen. Vi efterfrågar både ledningsstöd och verksamhetsstöd.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79100000 Juridiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Strategiutvecklingskonsult Nivå 5
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Strategiutvecklingskonsult Nivå 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Strategiutvecklingskonsult Nivå 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Omvärldsanalyser Nivå 5
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Omvärldsanalyser Nivå 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Ledarskapsutvecklare Nivå 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Ledarskapsutvecklare Nivå 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Projektledare/Förstudieledare Nivå 5
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Projektledare/Förstudieledare Nivå 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Projektledare/Förstudieledare Nivå 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Affärsarkitekt/Ledningsstöd Nivå 5
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Affärsarkitekt/Ledningsstöd Nivå 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Controller Nivå 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Controller Nivå 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Controller Nivå 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Kvalitets- och miljöstyrning av verksamhet Nivå 5
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Kvalitets- och miljöstyrning av verksamhet Nivå 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Kvalitets- och miljöstyrning av verksamhet Nivå 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Analyskonsulter Nivå 5
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Analyskonsulter Nivå 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Analyskonsulter Nivå 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: HR-Specialist arbetsrätt Nivå 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: HR-Specialist arbetsrätt Nivå 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Testledare Nivå 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Testledare Nivå 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Ekonom Nivå 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:26
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Ekonom Nivå 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103127:Lot:27