17319-2017 - PlaneringSverige-Söderhamn: Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitvaror Ljusdalshem.
Referensnummer: 6585
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg Upphandlar ramavtal gällande vitvaror åt Ljusdalshem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39700000 Hushållsapparater, 39710000 Elektriska hushållsapparater, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen