173345-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder – Kv. Bollträet, Vårvik Trollhättan - nybyggnad bostäder
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKv. Bollträet, Vårvik Trollhättan - nybyggnad bostäder
BeskrivningKv. Bollträet är beläget i den nya stadsdelen Vårvik i Trollhättan. Projektet innefattar en flerbostadsbyggnad med 111st lägenheter samt 2st lokaler och en tillhörande innergård.
Intern identifierare25/7
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000