173394-2025 - Planering
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Request for information inför upphandling av persontransporter, Äldre samt vård- och omsorgsförvaltningensorgsförvaltningen i Göteborgs Stad
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRequest for information inför upphandling av persontransporter, Äldre samt vård- och omsorgsförvaltningensorgsförvaltningen i Göteborgs Stad
BeskrivningÄldre samt vård- och omsorgsförvaltningen, Enheten för Inköp och redovisning, planerar att genomföra en upphandling av persontransporter. Syftet med denna RFI är att inhämta information om marknaden och vad den kan erbjuda. Vi vill också diskutera hur upphandlingen kan göras mer attraktiv för leverantörerna. Vi ser fram emot svar från Er senast 2025-03-31.
Intern identifierareAVO-2025-00615
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster