173422-2022 - ÄndringSverige-Norrtälje: Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Data-El-installatör
Referensnummer: KS 2022-42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrtälje kommun  söker en partner inom data och el-installationer med bred kompetens och erfarenhet som kan vara kommunens leverantör under avtalsperioden. Uppdrag kan komma att avropas som löpande timmar, fastprisuppdrag, abonnemangstjänster, produkter eller en kombination av ovanstående. Den partner man är ute efter ska vara flexibel, kunna hantera olika media såsom data, el och kyla, kunna rycka ut med kort varsel och van vid en IT-avdelnings krav samt ha förståelse för en krävande arbetsmiljö.