173436-2019 - ResultatSverige-Sundsvall: Kontorsstädning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård CSN:s huvudkontor Sundsvall
Referensnummer: 2018-5103-15008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919200 Kontorsstädning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget gäller lokalvård vid CSN:s huvudkontor, Norra Tjärngatan 2, Sundsvall. Lokalerna omfattar en kontorslokalyta om cirka 6 700 kvm fördelat enligt följande:
 Plan 4 3 100 kvm
 Plan 5 3 000 kvm
 Plan 6 600 kvm
Golvmaterialen finns specificerade i bilaga 8, Golvmaterial.
Under kontraktsperioden kan mindre förändringar av städtillfällen ske.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen