See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operationsmaterial
Beskrivning: Upphandling av förbrukningsmaterial för operation, arbetskläder engångs innefattande munskydd, operationsmössor och skydd för ögon.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Pos 1. Operationsmunskydd med knytband klass II
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33198000 Sjukvårdsartiklar av papper
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pos 2. Operationsmunskydd med knytband klass IIR
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Pos 3. Operationsmunskydd med knytband klass IIR Antifog
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Pos 4. Operationsmunskydd med knytband klass IIR Antifog med visir
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Pos 5. Operationsmunskydd med knytband klass IIR Extra brett till skägg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Pos 6. Skäggskydd/nät
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Pos 7. Operationsmössa, baskermodell
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Pos 8. Operationsmössa, kosackmodell
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Pos 9. Operationsmössa, hjälmmodell med dok
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Pos 10.Operationsmössa, med resår i nacken
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Pos 11-13. Värmejacka med kort ärm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Pos 14-17. Värmejacka med lång ärm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Pos 18. Värmejacka lång med lång ärm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Pos 19-21. Operationskompresser
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Pos 22. Operationskompresser
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Pos 23-24. Operationsdukar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Pos 25. Operationsdukar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Pos 26. Operationstorkar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Pos 27-30 Operationstorkar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Pos 31-32. Operationsrockar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Pos 33-36. Operationsrockar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Pos 37-39. Operationsrockar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Pos 40. Operationsrockar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Pos 41. Operationsärmskydd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Pos 42-43. Vertikallakansset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Pos 44. Operationslakan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:26
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Pos 45-46. Operationslakan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:27
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Pos 47. Operationslakan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:28
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Pos 48. Operationslakan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:29
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Pos 49-50 Operationshanddukar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:30
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Pos 51-52. Operationshanddukar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:31
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Pos 53. Operationshanddukar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:32
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Pos 54-55. Operationshanddukar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:33
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Pos 56. Operationshanddukar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:34
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: Pos 57. Babyfilt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:35
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: Pos 58. Instrumentdrapering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:36
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: Pos 59. Instrumentdrapering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:37
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: Pos 60. Instrumentdrapering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:38
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: Pos 61. Instrumentdrapering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:39
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: Pos 62-63. Instrumentdrapering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:40
Del (anbudsområde): LOT-0041
Titel: Pos 64. Instrumentdrapering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:41
Del (anbudsområde): LOT-0042
Titel: Pos 65-66. Instrumentdrapering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:42
Del (anbudsområde): LOT-0043
Titel: Pos 67. Instrumentdrapering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:43
Del (anbudsområde): LOT-0044
Titel: Pos 68. Instrumentdrapering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:44
Del (anbudsområde): LOT-0045
Titel: Pos 69-70. Påsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:45
Del (anbudsområde): LOT-0046
Titel: Pos 71. Påsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:46
Del (anbudsområde): LOT-0047
Titel: Pos 72. Påsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:47
Del (anbudsområde): LOT-0048
Titel: Pos 73. Påsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:48
Del (anbudsområde): LOT-0049
Titel: Pos 74. Påsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:49
Del (anbudsområde): LOT-0050
Titel: Pos 75. Påsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:50
Del (anbudsområde): LOT-0051
Titel: Pos 76. Påsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:51
Del (anbudsområde): LOT-0052
Titel: Pos 77-78 Påsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:52
Del (anbudsområde): LOT-0053
Titel: Pos 79. Påsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:53
Del (anbudsområde): LOT-0054
Titel: Pos 80-81. Operationstejp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:54
Del (anbudsområde): LOT-0055
Titel: Pos 82. Sterila tillbehör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:55
Del (anbudsområde): LOT-0056
Titel: Pos 83. Sterila tillbehör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:56
Del (anbudsområde): LOT-0057
Titel: Pos 84-85. Skyddsglasögon
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:57
Del (anbudsområde): LOT-0058
Titel: Pos 86. Koppset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:58
Del (anbudsområde): LOT-0059
Titel: Pos 87. Skål
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:59
Del (anbudsområde): LOT-0060
Titel: Pos 88. Spolaggregat
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:60
Del (anbudsområde): LOT-0061
Titel: Pos 89. Spolaggregat
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:61
Del (anbudsområde): LOT-0062
Titel: Pos 90-92. Sugpåsar och kanister
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:62
Del (anbudsområde): LOT-0063
Titel: Pos 93-95. Sugpåsar och kanister
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:63
Del (anbudsområde): LOT-0064
Titel: Pos 96. Sugpåsar och kanister
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:64
Del (anbudsområde): LOT-0065
Titel: Pos 97. Sugpåsar och kanister
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:65
Del (anbudsområde): LOT-0066
Titel: Pos 98. Sugtillbehör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:66
Del (anbudsområde): LOT-0067
Titel: Pos 99. Sugtillbehör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:67
Del (anbudsområde): LOT-0068
Titel: Pos 100. Sugtillbehör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:68
Del (anbudsområde): LOT-0069
Titel: Pos 101. Sugtillbehör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:69
Del (anbudsområde): LOT-0070
Titel: Pos 102. Sugtillbehör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:70
Del (anbudsområde): LOT-0071
Titel: Pos 103. Sugtillbehör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:71
Del (anbudsområde): LOT-0072
Titel: Pos 104. Sugset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:72
Del (anbudsområde): LOT-0073
Titel: Pos 105. Sugset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:73
Del (anbudsområde): LOT-0074
Titel: Pos 106. Sugset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:74
Del (anbudsområde): LOT-0075
Titel: Pos 107. Sugset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:75
Del (anbudsområde): LOT-0076
Titel: Pos 108. Sugset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:76
Del (anbudsområde): LOT-0077
Titel: Pos 109. Sugset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:77
Del (anbudsområde): LOT-0078
Titel: Pos 110. Sugset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:78
Del (anbudsområde): LOT-0079
Titel: Pos 111. Sugset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:79
Del (anbudsområde): LOT-0080
Titel: Pos 112. Sugslang
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:80
Del (anbudsområde): LOT-0081
Titel: Pos 113. Sugslang
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:81
Del (anbudsområde): LOT-0082
Titel: Pos 114. Sugslang
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:82
Del (anbudsområde): LOT-0083
Titel: Pos 115-116. Sugmunstycken engångs
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:83
Del (anbudsområde): LOT-0084
Titel: Pos 117-119. Sugslangset och Sugkyretter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:84
Del (anbudsområde): LOT-0085
Titel: Pos 120. Slangset sug-/spol artroskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:85
Del (anbudsområde): LOT-0086
Titel: Pos 121. Slangset sug-/spol artroskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:86
Del (anbudsområde): LOT-0087
Titel: Pos 122. Slangset sug-/spolfunktion till befintlig utrustning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:87
Del (anbudsområde): LOT-0088
Titel: Pos 123. Slangset sug-/spolfunktion till befintlig utrustning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:88
Del (anbudsområde): LOT-0089
Titel: Pos 124. Slangset sug-/spolfunktion till befintlig utrustning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:89
Del (anbudsområde): LOT-0090
Titel: Pos 125-126. Sug- och spolset laparoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:73681:Lot:90