173510-2019 - ResultatSverige-Hjo: Byggteknisk projektledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Generalkonsult/arkitekt för projektering av skola
Referensnummer: 18/186
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att sluta avtal med generalkonsult/arkitekt som själv ansvarar för utförande av arkitektuppdraget och som i projektet utöver detta tillhandahåller och samordnar erforderliga discipliner av tekniska konsulter, anställda eller kontrakterade.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71314100 Tjänster på elområdet, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71420000 Landskapsarkitektur, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen