Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Mobila fordonstvättar
Referensnummer: KSN-2022-03136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50112300 Biltvätt och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mobila fordonstvättar där fordon handtvättas utvändigt och ibland invändigt på plats hos verksamheterna. En del av de totalt ca 700 fordon som används inom Uppsala Kommun är i behov av denna tjänst. De fordon som kan beröras är personbilar, minibussar och
transportbussar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen