17368-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Vadstena: Elektriska hushållsapparater
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal vitvaror Vadstena Fastighet AB.
Referensnummer: UH-2017-12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39710000 Elektriska hushållsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal vitvaror. Vadstena Fastighets AB inbjuder till att lämna anbud på ramavtal för utbyte, nyinstallationer av vitvaror och luftvärmepumpar. Utbyte av vitvaror inom Vadstena Fastighets AB:s samt Vadstena Kommunfastigheter AB:s lägenhets- och lokalbestånd. Utbyte av vitvaror inom fastigheter där Vadstena Fastighets AB har driftuppdrag åt Vadstena kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen