Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd och Bakverk.
Referensnummer: KS2016/6650 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlskrona kommun inbjuder Er härmed att inkomma med anbud på Färskt bröd och Bakverk (konditorivaror och tårtor) i enlighet med förfrågningsunderlaget.
Leverantören ska kunna erbjuda ett brett sortiment av färskt matbröd, sötat, osötat, skivat, frukostbullar och/eller Bakverk. Varukorgen som ska prissättas innehåller det minimum av varor som beställaren avser att köpa.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd, 15812000 Bakverk och kakor, 15812100 Bakverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen